Czym są implanty zębowe


Implant zębowy mimo że swoim wyglądem przypomina śrubę, to tak naprawdę bardzo się od niej różni. Implant zębowy wykonany jest z tytanu, który charakteryzuje się bardzo wysoką biozgodnością z tkanką ludzkiego organizmu. Dzięki biozgodności implanty wykorzystywane w stomatologii nie są odrzucane przez ludzki organizm jako ciało obce.


Zalety implantów zębowych

Istnieje wiele zalet posiadania implantów, do najważniejszych z nich zalicza się przede wszystkim wygoda, estety, bezpieczeństwo oraz bardzo duża wytrzymałość. Poznaj bliżej każdą z tych zalet i przekonaj się że warto jest posiadać implanty.

Wygoda posiadania implantów zębowych to przede wszystkim brak odczuwania różnego rodzaju dyskomfortu spowodowanego uzupełnieniem ubytków w uzębieniu oraz brak konieczności wyjmowania ich do czyszczenia.
Kolejną zaletą jest estetyka. Implanty zębowe do złudzenia wyglądają jak naturalne zęby, ich mocowanie jest praktycznie niewidoczne więc trudno jest zauważyć czy osoba posiada implanty.
Bezpieczeństwo to kolejna z zalet, implanty charakteryzują się dużą biozgodnością i są hipoalergiczne dzięki czemu nie wywołają uczuleń

Z czego składa się implant zębowy

Implant zębowy składa się z:
- implantu w postaci tytanowej śruby bezpośrednio zamocowanej do kości,
- łącznika, który łączy implant z koroną protetyczną. Sam łącznik podobnie jak implant wykonany jest z tytanu, lub cyrkonu który również nie powoduje reakcji alergicznych.
- korona protetyczna zastępująca utracony ząb.

Implant zębowy pełni nie tylko funkcję estetyczną przez zastąpienie ubytku sztucznym zębem, dzięki czemu osoba może się cieszyć pełnym uśmiechem. Ważniejszą funkcją implantu jest obudowanie pierwotnej funkcji zastąpionego zęba co przekłada się na komfort spożywania pokarmów.

Ile czasu trwa wszczepienie implantu zębowego?

Czas jaki jest potrzebny na wszczepienie implantu zębowego zależy od indywidualnego przypadku każdego pacjenta. Istnieje jednak możliwość ekstrakcji korzenia i natychmiastowego wszczepienia implantu w ciągu jednej wizyty np. w Szczecinie. O tym czy pacjent może poddać się takiemu zabiegowi decyduje stomatolog dopiero po ekstrakcji zęba.

Komentarze