Znieczulenie komputerowe - koniec ze strachem przed wizytą u stomatologa


Z doświadczenia wiem, że wiele osób unika wizyty u stomatologa z powodu lęku przed bólem.

Różne źródła podają że odsetek ten wynosi blisko 80%. Na szczęści obecnie mamy do dyspozycji niezwykle nowoczesne i skuteczne metody znieczulenia, które pozwalają walczyć z lękiem przed wizytą w gabinecie dentystycznym.
Jedną z nowoczesnych metod znieczulenia stosowaną w stomatologii jest znieczulenie komputerowe, które tak naprawdę w niczym nie przypomina tradycyjnego znieczulenia podawanego w postaci zastrzyku. W znieczuleniu komputerowym zamiast strzykawki jest wykorzystywana specjalna "końcówka znieczulająca", która swoim wyglądem może przypominać długopis. Sama igła, przez którą podawane jest znieczulenie pozwala na powolne podawanie środka znieczulającego w tempie fizjologicznym. Dzięki temu tkana znieczulona jest na bieżąco jeszcze przed wprowadzeniem igły w głąb tkanki.

Efekt rozpierania i ból podczas podawania znieczulenia metodą tradycyjną

Uczucie bólu i rozpierania tkanek podczas podawania znieczulenia tradycyjną metodą jest doskonale znane chyba wszystkim starszym pacjentom gabinetów stomatologicznych. Wynika to ze zbyt szybkiego podania środka znieczulającego. Po zastosowaniu takiej metody znieczulenia może wystąpić długotrwały dyskomfort i uczucie drętwienia.

Dlaczego znieczulenie komputerowe nie boli?

Znieczulenie podawane za pomocą komputera ma odpowiednie parametry tępa przepływu substancji znieczulającej zgodnej z wcześniej zaprogramowaną wartością. Metoda ta pozwala na znieczulenie tak wrażliwego miejsca jakim jest podniebienie, bez uczucia bólu czy dyskomfortu.

Dlaczego znieczulenie zęba nie działa

Zdarzają się przypadki że pacjent może mieć poczucie braku działania znieczulenia. Odczuwanie takiego bólu może mieć wiele powodów. Jeśli odczuwasz ból nawet po znieczuleniu, nie oznacza to że zastosowane znieczulenie jest zbyt słabe lub źle podane. Do najczęstszych przyczyn odczuwania dyskomfortu podczas zabiegu nawet po znieczuleniu zęba jest możliwość występowania stanów zapalnych miazgi lub wystąpienie nietypowego unerwienia zębów. W tym drugim przypadku konieczne jest podanie większej dawki środka blokującego odczuwanie bólu.

Komentarze